Prosinec 2008

Nová anketa hlasujte !!!

4. prosince 2008 v 19:42 | milouch |  INFO
Podle výsledků stránku upravím aby vyhovovala většině.

Top seriály

4. prosince 2008 v 19:37 | milouch
Červený trpaslík (anglický název Red Dwarf) je sitcom britské společnosti BBC, natočený mezi lety 1988 - 1999. Téměř celý děj se odehrává ve vesmíru více než tři milióny let v budoucnosti, a proto je tento sitcom většinou přiřazován do žánru sci-fi coby jeho parodie. Červený trpaslík se stal kultovním dílem a získal si diváky po celém světě.
Nedávno vycházely na dvd na trafikách byli k dostání za 49,-Knight rider je populární americký seriál, který byl premiérově vysílán v letech 1982-1986 na televizi NBC. Hlavní postavu moderního "rytíře", který bojuje proti zločinu po boku inteligentního automobilu KITTa ztvárnil David Hasselhoff jako Michael Knight. Seriál byl produkován Glenne A. Larsonem.(Na tomto vebu najdete take parodii ze 120)

A zde ukázka z nových dílůHvězdná brána (v anglickém originále Stargate SG-1 ) je televizní sci-fi seriál natočený v americko-kanadské spolupráci na podkladě filmu Hvězdná brán. Seriál a licence vlastní společnost Metro-Goldwyn-Mayer (MGM). Od roku 1997 bylo natočeno 10 řad s celkovým počtem 214 epizod. V České republice bylo s českým zněním nejprve odvysíláno prvních 6 řad, později i zbylé 4.
Na dabingu 7. až 10. řady se u hlavních postav podíleli stejní herci, jinak už tomu bylo u některých vracejících se postav. Navíc, protože TV Nova zařizovala dabing nových sezón na "poslední chvíli", byl původní překladatel seriálu Tomáš Studený v tuto dobu zaneprázdněn, a někteří jeho zástupci, kteří nebyli s předchozím dějem příliš seznámeni, nedokázali udržet všechny zažité tvary českého překladu a v několika případech dokonce ztratila věta pro českého diváka vtip, protože již neodkazovala na humornou scénku v minulosti. Chybou byl nestejný překlad jména goaul'da Yu namísto Ti. Raritou bylo prohlásit "spartánské prostředí" základny Alfa za prostředí "sparťanské".
Navazujícím volným pokračováním sedmé řady je seriál Stargate Atlantis, jehož děj se odehrává současně s původní SG-1. V České republice nebyl doposud odvysílán, a v nejbližší době se jeho televizní distribuce u nás ani neplánuje.
V roce 2009 se na obrazovkách objeví další "spin-off" s názvem Stargate Universe který konečně osvětlí funkci deváteho chevronu brány.
A zde je trailer k novému filmu kerý je už na dvd.


Prozatím je to vše ale brazy přibydou další seriály a nebo i filmy...